השר אלי כהן ויו"ר עמותת נחמה והצלה ביקרו בכפר עזה

השר אלי כהן ויו"ר עמותת נחמה והצלה ביקרו בכפר עזה

לראות את הזוועות בעיינים. להריח את הריחות ופשוט לא להאמין. מושיקו מוסקוביץ יושב ראש של עמותת נחמה והצלה בישראל יחד עם שר החוץ אלי כהן ביקרו יחד בכפר עזה.

בשישי האחרון נפגשו בכפר עזה מושיקו מוסקוביץ יושב ראש של עמותת נחמה והצלה בישראל יחד עם שר החוץ אלי כהן בכפר עזה.

שר החוץ אלי כהן חיזק בסיור את העמותה ואת פועלם בימים אלו.

לאחר סיור בכפר עזה חזו במראות הקשים והשר פנה לחיילים וחיזק אותם .

שר החוץ ״מושיקו תודה רבה שגם ברגעים כאלה אתם תורמים ונמצאים ישר כוח זה מחמם את הלב.״

מושיקו ושמוליק, האחים מוסקוביץ', רק לפני חודשיים הקימו עמותה על שם אימם ז"ל, שמה נחמה. נחמה כל חייה עבדה בעיריית בני ברק בלשכת הרווחה, וניהלה את היחידה להתמכרות בסמים. מושיקו ושמוליק, הבנים שלה, החליטו להמשיך את דרכה ולהנציח את שמה. אחרי שהשיקו אמבולנס ללא עלות, כזה שדואג להסיע ולטפל במקרים של מחסור בכסף, ביטוח בריאות, או כשאין אמבולנסים זמינים מסיבה כלשהי, כשהחלה המלחמה ב-7 באוקטובר, הם מיד נרתמו למאמץ והקימו חמ"ל.
עמותת נחמה והצלה לישראל לא צצה משום מקום. מעבר לרצון של האחים להקדיש אותה לזכר אמא שלהם, רקע של עזרה לזולת קיים גם אצלם. מושיקו מוסקוביץ היה מנהל אגף המבצעים באיחוד והצלה ועבד גם בקשרי הממשלה והכנסת בקידום יוזמות חקיקה למען רפואת החירום בארץ, קידם שיתופי פעולה מול גורמי החירום, ועוד.
מושיקו בתגובה: ״מדובר בפרויקט עצום שבו, בזכות תרומה כספית של אנשים טובים מהארץ ומחו"ל הצלחנו לשלוח מאות ארגזים בכל יום. יש הירתמות אדירה ואנשים טובים שמגיעים לשעות ובלילות כדי לסייע ולהרגיש שהם עושים משהו עבור המדינה. אני נדהם כל פעם מחדש. זה מה שנקרא אחים לצרה. עם ישראל מראה סולידריות חברתית וערבות הדדית. שנזכה תמיד לסייע גם בתקופות יפות וטובות".

קריאה נוספת

מה עשו שרים מכל הקשת הפוליטית באירוע משותף?
לילה בחמ"ל התרומות: "שמים את כל המחלוקות בצד. זאת העוצמה שלנו כעם"