הייעוד שלנו

עמותת נחמה והצלה לישראל הוקמה כדי לתת מענה לאוכלוסיות במצוקה ולקדם יצירת חברה צודקת וטובה יותר. אנו עובדים כדי לקדם תרבות של עזרה ושיתוף פעולה בין אנשים וארגונים, ולעודד את הקהילה להיות חלק מתהליך העזרה והתמיכה.

בזכות התרומות שלכם, אנו יכולים להמשיך במשימתנו בכבוד ובגאווה. יחד, נמשיך לקדם ערכי אנושיות ותרומה למען ישראל, בתקופות השקט ובתקופות הסערה.

תחומי פעילות מרכזיים

כולנו מכירים אנשים ששירתו בצבא, ולרובנו יש קשר אישי או משפחתי עם חיילים. במהלך המלחמה האחרונה, הבנו כמה חשובה התמיכה בחיילים והצורך הקיים בלספק להם את הציוד והתמיכה הדרושים. בעמותת נחמה והצלה לישראל, אנו עומדים לצידם של החיילים ומספקים להם תמיכה מרובה באמצעות ספקי ציוד חיוני כמו קסדות ואפודים, מצרכי בסיס ותמיכה נפשית וחברתית בכל שלב של שירותם, כדי להבטיח שיוכלו להתמודד עם אתגרי השירות ולהצליח בהם.

חברי הועד המנהל

מושיקו מוסקוביץ'

מייסד ומנכ״ל העמותה

שמוליק מוסקוביץ'

חבר ועד מנהל

מיכל אברהם

עו"ס, מנהלת תחום קהילה

אפי פלדמן

מייסד וחבר ועד מנהל

אלעד טיגמן

ועד מנהל, מנכל קבוצת מימון

הסיפור מאחורי העמותה

נחמה והצלה לישראל הוקמה בשנת 2020 במטרה להנציח את זכרה של הגב' נחמה (נעמי) מוסקוביץ' הלפרין, ע"ה. נחמה (נעמי) הינה בת בכורה לשלמה ומרים ז"ל יוצאי קהילת מונקטש המפוארת, שורדי מחנה ההשמדה אושוויץ, שאחרי המלחמה התגלגלו לניו יורק. היא עלתה לארץ לבדה כשהייתה רק בת 18 והחלה את לימודי העבודה הסוציאלית באוניברסיטת בר-אילן. היא שמה לה למטרה להקדיש את חייה בעזרה לכל אדם ואדם, בעת שעבדה כעובדת סוציאלית בישראל. דלתה הייתה פתוחה תמיד לכל נזקק, ללא הבדל מוצא, דת ומין. נחמה והצלה לישראל הינה עמותה התנדבותית שהקומה למתן מענה לזולת, ללא כוונת רווח. מייסדי העמותה הינם בעלי ניסיון של שנים רבות בתחום המענה הרפואי טרום בית חולים בארץ.